Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL97694AIRTZ
Produttore:
Pacchetto:
20-QFN (3x4)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC LED DRVR RGLTR PWM 30MA 20QFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.0115
$3.0115
10
$2.70845
$27.0845
25
$2.56044
$64.011
100
$2.218915
$221.8915
250
$2.105124
$526.281
500
$1.888923
$944.4615
1000
$1.792745
$1792.745
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.4V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-QFN (3x4) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 26V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency | 400kHz ~ 1.5MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Base Product Number | ISL97694 |