ISPLSI 2064A-80LTN100I
Lattice Semiconductor Corporation
Prodotto No:
ISPLSI 2064A-80LTN100I
Pacchetto:
100-TQFP (14x14)
Descrizione:
IC CPLD 64MC 15NS 100TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.5V ~ 5.5V
Number of I/O 64
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Number of Macrocells 64
Series ispLSI® 2000A
Package / Case 100-LQFP
Number of Logic Elements/Blocks 16
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Delay Time tpd(1) Max 15 ns
Number of Gates 2000
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 2064A