ITA6V5C1RL
STMicroelectronics
Prodotto No:
ITA6V5C1RL
Descrizione:
TVS DIODE 5VWM 12VC 8-SO
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 6.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V