IXFN44N50U3
IXYS
Prodotto No:
IXFN44N50U3
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
SOT-227B
Descrizione:
MOSFET N-CH 500V 44A SOT-227B
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 270 nC @ 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 120mOhm @ 500mA, 10V
Supplier Device Package SOT-227B
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 8mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series HiPerFET™
Power Dissipation (Max) 520W (Tc)
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 44A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V