Casa / Single IGBTs / IXGT32N120A3-TRL
minImg
IXGT32N120A3-TRL
IXYS
Prodotto No:
IXGT32N120A3-TRL
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
TO-268HV (IXGT)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DISC IGBT LOW VSAT PT 1200V 32A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-268HV (IXGT)
Current - Collector Pulsed (Icm) 230 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.35V @ 15V, 32A
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Gate Charge 89 nC
Power - Max 300 W