Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
J-7-V3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 7A 250V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$17.385
$17.385
10
$13.48525
$134.8525
25
$12.77522
$319.3805
40
$12.065475
$482.619
80
$11.000886
$880.07088
230
$10.291103
$2366.95369
750
$9.93625
$7452.1875
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.328" (8.3mm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Release Force | 5.099gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 7A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | J |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 30gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.114" (2.9mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | J-7 |
| Differential Travel | 0.027" (0.7mm) |