JANTX1N5300UR-1
Microchip Technology
Prodotto No:
JANTX1N5300UR-1
Pacchetto:
DO-213AB (MELF, LL41)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE CUR REG 100V 1.43MA 500MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Regulator Current (Max) 1.43mA
Applications -
Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) 100V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-213AB (MELF, LL41)
Series Military, MIL-PRF-19500/463
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max 500mW
Voltage - Limiting (Max) 1.5V