JANTX2N5154
MACOM Technology Solutions
Prodotto No:
JANTX2N5154
Pacchetto:
TO-39 (TO-205AD)
Descrizione:
TRANS NPN 80V 2A TO39
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1.5V @ 500mA, 5A
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80 V
Supplier Device Package TO-39 (TO-205AD)
Series Military, MIL-PRF-19500/544
Transistor Type NPN
Package / Case TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Power - Max 1 W
Mfr MACOM Technology Solutions
Current - Collector Cutoff (Max) 50µA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 70 @ 2.5A, 5V