Microchip Technology
Prodotto No:
JANTXV1N5613
Produttore:
Pacchetto:
G, Axial
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 175VWM 265VC G AXIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$407.189
$407.189
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5.7A |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 191V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | G, Axial |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/434 |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 265V |
| Package / Case | G, Axial |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 175V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Bulk |
| Power Line Protection | No |