JM54AC240SRA-RH
National Semiconductor
Prodotto No:
JM54AC240SRA-RH
Pacchetto:
20-CERDIP
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 6V 20CERDIP
In magazzino : 185
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 2
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 20-CERDIP
Series 54AC
Package / Case 20-CDIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 2V ~ 6V
Mfr National Semiconductor
Number of Elements 2
Package Bulk
Current - Output High, Low 24mA, 24mA