JMK042BJ222KC-F
Taiyo Yuden
Prodotto No:
JMK042BJ222KC-F
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 2200PF 6.3V X5R 01005
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF