JMK105CBJ106MV-F
Taiyo Yuden
Prodotto No:
JMK105CBJ106MV-F
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF