JMK432BJ107MU-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
JMK432BJ107MU-T
Descrizione:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 100 µF