KEMET
Prodotto No:
JSNIK4560KB6L0
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 0.602" (15.30mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.681" L x 0.846" W (17.30mm x 21.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | JSN |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 5.6 µF |
| Features | Low ESR, Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JSNIK |