K103Z15Y5VF53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
K103Z15Y5VF53H5
Descrizione:
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF