K10P-11A15-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
K10P-11A15-120
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 120V
In magazzino : 883
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 11 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 3.9 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 12 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series K10
Operate Time 13 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC