K10P-11AT5-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
K10P-11AT5-240
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 240V
In magazzino : 19
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 6 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC