K10P-11DT5-36
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
K10P-11DT5-36
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 36V
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 25 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VDC
Coil Voltage 36VDC
Must Operate Voltage 27 VDC