ODU
Prodotto No:
K11K0C-P08LFG0-6000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$61.6455
$61.6455
10
$56.5649
$565.649
25
$54.3894
$1359.735
50
$52.57623
$2628.8115
100
$49.6755
$4967.55
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Brass, Chrome over Nickel |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Chrome over Nickel |
| Shell Size - Insert | 1 |
| Mfr | ODU |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Applications | Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Orientation | 0 |
| Mounting Feature | - |
| Series | ODU MINI-SNAP® K |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | K11K0C-P |