K16-391-G-12VDC
Kacon
Prodotto No:
K16-391-G-12VDC
Produttore:
Kacon
Descrizione:
16MM SWITCH PUSH RECT SPDT GREEN
In magazzino : 30
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series K16
Voltage Rating - DC 110 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 250 V