K16-391-R-24VDC
Kacon
Prodotto No:
K16-391-R-24VDC
Descrizione:
16MM SWITCH PUSH RECT SPDT RED
In magazzino : 42
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series K16
Voltage Rating - DC 110 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 250 V