K23K0C-P10LPH0-650S
ODU
Prodotto No:
K23K0C-P10LPH0-650S
Produttore:
ODU
Descrizione:
ODU MINI-SNAP SERIES K IN-LINE R
Guida per l'utente
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 3
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C