K42X-A15S/S-A4N
Kycon, Inc.
Prodotto No:
K42X-A15S/S-A4N
Produttore:
Kycon, Inc.
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E); 1 (DE, E)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C