K471K10X7RH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
K471K10X7RH53H5
Descrizione:
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 470 pF