K474Z20Y5VF5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
K474Z20Y5VF5TL2
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 50V Y5V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.47 µF