K85X-BD-25S-R30
Kycon, Inc.
Prodotto No:
K85X-BD-25S-R30
Produttore:
Kycon, Inc.
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C