K86X-CA-62P-KJ
Kycon, Inc.
Prodotto No:
K86X-CA-62P-KJ
Produttore:
Kycon, Inc.
Descrizione:
CONN D-SUB HD PLUG 62POS VERT
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30VAC
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 105°C