KA378R33TU
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
KA378R33TU
Pacchetto:
TO-220F-4L
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F-4L
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-4 Full Pack
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 3A