KAF21KR72A105KU
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KAF21KR72A105KU
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1UF 100V X7R 0805
In magazzino : 108859
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF