KAQ05ACG1H100FH
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KAQ05ACG1H100FH
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series U
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF