KAQ05ACG1H100GH
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KAQ05ACG1H100GH
Descrizione:
CAP CER MICROWAVE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF