KBJL1001G-BP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
KBJL1001G-BP
Pacchetto:
KBJL
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE BRIDGE KBJL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 100 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package KBJL
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case 4-SIP, KBJL
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 5 A
Mfr Micro Commercial Co
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 10 A