Casa / Rotary Switches / KC13A10.001SPSNOPEG
minImg
KC13A10.001SPSNOPEG
E-Switch
Prodotto No:
KC13A10.001SPSNOPEG
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH ROTARY 3POS 0.35A 125V
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Fixed
Termination Style PC Pin
Actuator Type Flatted (6.35mm Dia)
Panel Cutout Dimensions Circular - 9.80mm Dia
Current Rating (Amps) 350mA (AC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 10.00mm
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Product Status Active
Depth Behind Panel 14.10mm
Circuit per Deck SP3T
Series KC
Contact Timing Shorting (MBB)
Voltage Rating - AC 125 V