Ohmite
Prodotto No:
KDV02FR270ET
Produttore:
Pacchetto:
0201
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RES 0.27 OHM 1% 1/10W 0201
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.3705
$3.705
25
$0.28196
$7.049
50
$0.20957
$10.4785
100
$0.1558
$15.58
250
$0.131632
$32.908
500
$0.112841
$56.4205
1000
$0.085975
$85.975
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.012" (0.31mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Ratings | - |
| Resistance | 270 mOhms |
| Series | KDV |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Ohmite |
| Features | Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |