Ohmite
Prodotto No:
KDV06DR050ET
Produttore:
Pacchetto:
0603
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RES 0.05 OHM 0.5% 1/5W 0603
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.361
$0.361
10
$0.3059
$3.059
25
$0.22268
$5.567
50
$0.16131
$8.0655
100
$0.119605
$11.9605
250
$0.091808
$22.952
500
$0.072352
$36.176
1000
$0.050084
$50.084
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 50 mOhms |
| Series | KDV |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Ohmite |
| Features | Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |