Ohmite
Prodotto No:
KDV06DR068ET
Produttore:
Pacchetto:
0603
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RES 0.068 OHM 0.5% 1/5W 0603
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.3116
$3.116
25
$0.22686
$5.6715
50
$0.16454
$8.227
100
$0.12198
$12.198
250
$0.093594
$23.3985
500
$0.073739
$36.8695
1000
$0.051053
$51.053
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 68 mOhms |
| Series | KDV |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Ohmite |
| Features | Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |