Ohmite
Prodotto No:
KDV06DR120ET
Produttore:
Pacchetto:
0603
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RES 0.12 OHM 0.5% 1/5W 0603
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.2945
$0.2945
10
$0.2508
$2.508
25
$0.1824
$4.56
50
$0.13224
$6.612
100
$0.09804
$9.804
250
$0.07524
$18.81
500
$0.05928
$29.64
1000
$0.04104
$41.04
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 120 mOhms |
| Series | KDV |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Ohmite |
| Features | Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |