Ohmite
Prodotto No:
KDV08DR200ET
Produttore:
Pacchetto:
0805
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RES 0.2 OHM 0.5% 1/4W 0805
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.285
$2.85
25
$0.2071
$5.1775
50
$0.15029
$7.5145
100
$0.111435
$11.1435
250
$0.0855
$21.375
500
$0.067355
$33.6775
1000
$0.046636
$46.636
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | - |
| Resistance | 200 mOhms |
| Series | KDV |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Ohmite |
| Features | Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |