KF88X-AD-15S-BRJ
Kycon, Inc.
Prodotto No:
KF88X-AD-15S-BRJ
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C