KGA05AS70J223MH
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGA05AS70J223MH
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 6.3V X7S 0204
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series LG12 (LGA)
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF