KGF31ACG3A471JU
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGF31ACG3A471JU
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF