KGF55CR71H105KV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGF55CR71H105KV
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF