KGF55CR71H106KV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGF55CR71H106KV
Descrizione:
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF