KGM02ACG1E150JH
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM02ACG1E150JH
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 01005
In magazzino : 15257
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CM
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 pF