KGM05AR51C105MH
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM05AR51C105MH
Descrizione:
CAP CER 1UF 16V X5R 0402
In magazzino : 3730
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.71mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF