KGM21AR72A104JU
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM21AR72A104JU
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
In magazzino : 51011
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF