KGM21CV51C104ZU
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM21CV51C104ZU
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.71mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF