KGM31BR72A393JT
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM31BR72A393JT
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.039 µF