KGM31DCG2J101KU
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM31DCG2J101KU
Descrizione:
CAP CER SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 600V/630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF