KGM43FR72A684JV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM43FR72A684JV
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.68 µF